31/44 ընտրատեղամասում գրանցվել են հետևյալ արդյունքները ՔՊ-178 Վարդան Ղուկասյան- 237 Ապրելու երկիր- 36 Մայր Հայաստան- 24 Արտյոմ Թումանյան- 4 Լևոն Բարսեղյան- 29 ԴԱԿ- 11 Մարտուն Գրիգորյան-102 Ռուբեն Մխիթարյան- 49
Լարված իրավիճակ Գյումրիի 36/70 ընտրատեղամասում: Տեսանյութն` այստեղ
Արդյունքները՝ Գյումրու 31/65 ընտրատեղամասում 1. «Քաղաքացիական պայմանագիր» Սարիկ Մինասյան – 171 2. Հայաստանի կոմունիստական կուսակցություն , Վարդան Ղուկասյան – 88 3. «Ապրելու երկիր», Կարեն Մալխասյան – 20 4. «Մայր Հայաստան», Կարեն Սիմոնյան- 24 5. Հայաստանի աշխատավորական սոցիալիստական կուսակցություն, Արտյոմ Թումանյան – 4 6. «Եվրադաշինք», Լևոն Բարսեղյան – 18 7. «Դեմոկրատական այլընտրանք», Արտյոմ Ղարաղազարյան- 1 8. …
«ՔՊ-ն պարտվում է Փարաքար համայնքի բոլոր 9 գյուղերում՝ Նորակերտում, Բաղրամյանում, Այգեկում, Մերձավանում, Պտղունքում, Արևաշատում, Մուսալեռում, Թաիրովում և Փարաքարում». Նաիրի Հոխիկյան:
Փաշինյանի ավտոշարասյունը սլանում է օդանավակայան: Տեսանյութն այստեղ
31/63 տեղամասում հաղթել է Վարդան Ղուկասյանը: Ամփոփվել են արդեն 31/63 տեղամասի արդյունքները։ Yerkir.am-ի տվյալներով` Վարդան Ղուկասյանը ստացել է 38 ձայն, Սարիկ Մինասյանը` 36, Մարտուն Գրիգորյանը` 22, Արտյոմ Ղարաղազարյանը` 10, Լևոն Բարսեղյանը` 7, Կարեն Սիմոնյանը` 9, Ռուբեն Մխիթարյանը` 11, Արտյոմ Թումանյանը` 1, Կարեն Մալխասյանը` 4։
Այսօր՝ մարտի 30-ին, ավտովթար է տեղի ունեցել Կոտայքի մարզում։ Ժամը 16։30-ի սահմաններում Լուսակերտի զորամասի դիմաց բախվել են Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացի 30-ամյա Հարություն Ե․-ի վարած «Ford Transit» մակնիշի և Սյունիքի մարզի բնակիչ 72-ամյա Սամվել Ա․-ի վարած «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենաները։ Վթարի հետևանքով 1 հոգի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել է «Աբովյան» բժշկական կենտրոն։ Դեպքի վայր են ժամանել ՀՀ …
Փարաքարի 14/14 և 14/16 տեղամասերը հոսանքազրկված են։
Սա Փարաքարի գործող համայնքապետի մեքենաներից է, որն ամբողջ օրվա ընթացքում 14/10 և 14/12 տեղամաս պարբերաբար ընտրողներ է բերում: Այս մասին տեղեկացրել է «ՀայաՔվե» քաղաքացիական նախաձեռնությունը։
Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Մարտուն Գրիգորյանի «Մեր քաղաքը» դաշինքը հայտնում է․ «Քաղաքացիական հագուստով անհայտ անձինք՝ բռնի ուժով առևանգել են մեր ավագանու անդամության թեկնածու Անահիտ Խալաթյանին։ Ըստ ականատեսների, նրա հետ եղել է ևս մի կին։ Այս պահին չենք տիրապետում որևէ տեղեկատվության։ Դիմում ենք իրավապահ մարմիններին։
Հանցագործություն Գյումրիում. քաղաքացին կտրոնով փախչում է տեղամասից, ոստիկանները` հետևից։
Գյումրիում ՔՊ կուսակցության քաղաքապետի թեկնածու Սարիկ Մինասյանն այսօր՝ մարտի 30-ին, քվեարկությունից հետո բազմաթիվ ոստիկանի առաջ երեխային դրեց իր գիրկը և նստեց ավտոմեքենայի առջեւում: Ոչ մի ոստիկան չկանգնեցրեց և կոպիտ խախտումը չարձանագրեց։ Տեսանյութն՝ այստեղ
Քիչ առաջ Փաևաքաևի 14/4 ընտրատեղամասում միջադեպէ տեղի ունեցել․ Կինը սխալմամբ նկարի վրա է քվերակել եւ պահանջում է նորից մասնակցել ընտրության։
Գյումրու 31/69 ընտրատեղամասի դիմացը գտնվում է ՔՊ-ի շտաբը, մարդիկ գալիս, մտնում էին այնտեղ, հետո այնտեղից ընտրատեղամաս, քվեարկությունից հետո վերադառնում էին մտնում շտաբն ու ոչ այնքան վստահություն ներշնչող պրոցես էր տեղի ունենում, այս մասին Tert.am-ի հետ զրույցում ասաց հասարակական-քաղաքական գործիչ, ընտրությունների դիտորդ Կոստանտին Տեր-Նակալյանը Տեր-Նակալյանը նշում է, որ Սարիկ Մինասյանի մորաքրոջ որդին դիտորդին դիտողություն է արել …
Փարաքարում ընտրողն ուշագնաց եղավ. «Երեխային կողքի պառկեցրեք, «Շտապօգնություն» կանչեք:
L4 թեթև շարժիչով ինքնաթիռը արտակարգ վայրէջք է կատարել Վոլոգդայի շրջանի մայրուղու վրա։ Ինքնաթիռը վայրէջք է կատարել Լեսկովո գյուղի մերձակայքում գտնվող ճանապարհին՝ ուսումնական թռիչքի ժամանակ, հաղորդում է Հյուսիս-արևմտյան տրանսպորտի դատախազությունը: Զոհեր և վիրավորներ չեն եղել։ Տեսանյութն` այստեղ
Այսօր, ժամը 18:03-ին, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Արին Բերդի 1-ին նրբանցքում գտնվող ավտոտեխսպասարկման կետում այրվում է ավտոմեքենա: Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 18։18-ին, մարվել՝ 18։29-ին։ Ավտոտեխսպասարկման կետում այրվել են կախովի առաստաղը (մոտ 15 քմ) և ներսում կայանած «Mercedes-Benz» մակնիշի ավտոմեքենայի սրահը։ Փրկարարները կանխել են հարդեհի տարածումը դեպի հարակից շինություններ